Zdarza się, że piszą Państwo do mnie o zagrożeniach związanych z bezpieczeństwem w naszym mieście. Wszystkie zgłoszenia przekazujemy Komendantowi Powiatowemu Policji w Goleniowie, który za każdym razem zleca policjantom zweryfikowanie informacji i działanie w celu wyeliminowania zagrożenia.
Polecam Państwu aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można bezpośrednio i ANONIMOWO zgłaszać Policji wszystkie niepokojące zdarzenia.

Najczęściej zgłaszane są takie przypadki jak: przemoc domowa, znęcanie się nad zwierzętami, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, miejsca gromadzenia się młodzieży narażonej na demoralizację, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach, przypadki demolowania mienia publicznego itp.

Jak to zrobić? Należy wejść na stronę: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Kliknąć „dodaj zgłoszenie” (biały znak plus na czerwonym kole), wybrać kategorię i opisać przypadek.
Można powiększyć mapę i zaznaczyć na niej punkt określonego zagrożenia.
UWAGA! Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Policja prosi o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie jest weryfikowane.

(Feed generated with FetchRSS)